R5F563TEADFP#H1
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RXv1 |
| Part Family | RX |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Max Input Voltage | 5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Memory Size | 512 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 3.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 5 |
| Number of Pins | 100 |
| Number of SPI Channels | 6 |
| Number of UART Channels | 4 |
| Part Group | RX63T |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 48 kB |
| Width | 14 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 394
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 2 | ¥ 3,096.78 |
| 3 - 3 | ¥ 2,435.06 |
| 4 - 4 | ¥ 2,352.34 |
| 5 - 8 | ¥ 2,302.71 |
| 9 - 9 | ¥ 2,214.49 |
| 10 - 19 | ¥ 2,203.46 |
| 20 - 29 | ¥ 2,153.83 |
| 30 - | ¥ 2,137.28 |






