製品スペック
| ADC Channels (Resolution) | 21-Ch 12-Bit, 8-Ch 10-Bit |
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RX |
| DAC Channels (Resolution) | 2-Ch 10-Bit |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| EEPROM Memory Size | 32 kB |
| Part Family | RX |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8542.31.0001 |
| Interface | CAN, I2C, SCI, SPI |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Frequency | 16 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 2 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 112 |
| Number of Pins | 144 |
| Number of Programmable I/O | 112 |
| Number of Terminals | 144 |
| Number of Timers/Counters | 26 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RX631 |
| Peripherals | POR |
| Pitch | 500 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 256 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Temperature Grade | Industrial |
| Terminal Pitch | 500 µm |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 20 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 97
出荷予定日:2026/06/11 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/11 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 2,600.58 |
| 10 - 49 | ¥ 2,006 |
| 50 - 99 | ¥ 1,887.08 |
| 100 - 499 | ¥ 1,797.89 |
| 500 - 999 | ¥ 1,738.43 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 1,726.54 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 1,717.62 |
| 4,000 - | ¥ 1,713.16 |




