製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RXv2 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Frequency | 54 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SCI, SPI |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 384 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 100 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Part Group | RX231 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 64 kB |
| Part Series | RX200 |
| Width | 14 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,398
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 944.23 |
| 5 - 9 | ¥ 747.42 |
| 10 - 29 | ¥ 655.57 |
| 30 - 49 | ¥ 594.34 |
| 50 - 59 | ¥ 582.09 |
| 60 - 99 | ¥ 579.03 |
| 100 - 199 | ¥ 572.91 |
| 200 - | ¥ 568.31 |




