製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Core Architecture | RX |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| EEPROM Memory Size | 8 kB |
| Part Family | RX |
| Frequency | 50 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8542.31.0001 |
| Interface | I2C, SCI, SPI |
| Introduction Date | 2013-10-17 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Frequency | 20 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 55 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 512 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.62 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 6 |
| Number of Interrupts | 8 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of Programmable I/O | 48 |
| Number of Terminals | 64 |
| Number of Timers/Counters | 10 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RX210 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 64 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 500 µm |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4,070
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 10,450.92 |




