製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RX |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RX |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, SCI, SPI |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 128 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 7 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of SPI Channels | 7 |
| Number of UART Channels | 0 |
| Part Group | RX113 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 32 kB |
| Part Series | RX100 |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4,928
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,280
SPQ:1,280
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,280 - | ¥ 786.01 |




