製品スペック
| ADC Channels (Resolution) | 14-Ch 12-Bit |
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RX |
| DAC Channels (Resolution) | 2-Ch 8-Bit |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| EEPROM Memory Size | 8 kB |
| Part Family | RX |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8542.31.0001 |
| Interface | I2C, SCI |
| Introduction Date | 2014-09-25 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Frequency | 20 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 24 mA |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 96 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 3 |
| Number of Interrupts | 8 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of Terminals | 64 |
| Number of Timers/Counters | 8 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RX111 |
| Peripherals | DMA, POR, WDT |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 16 kB |
| REACH SVHC | Yes |
| Part Series | RX100 |
| Temperature Grade | Industrial |
| Terminal Pitch | 500 µm |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 960
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | ¥ 1,332.24 |
| 2,500 - 12,499 | ¥ 1,330.46 |
| 12,500 - | ¥ 1,329.03 |




