製品スペック
| Case/Package | LQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | R8C |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Frequency | 20 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, LIN, UART, USART |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Frequency | 20 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Memory Size | 48 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of I/Os | 72 |
| Number of Pins | 80 |
| Number of Programmable I/O | 72 |
| Number of Timers/Counters | 7 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LCD, POR, PWM, Voltage Detect, WDT |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 3.5 kB |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 12 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 3,230
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 31,328.23 |




