製品スペック
| Case/Package | HWQFN |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | R8C |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Frequency | 16 MHz |
| Height | 800 µm |
| Interface | I2C, UART, USART |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 2 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | LAST TIME BUY (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 112 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of I/Os | 18 |
| Number of Pins | 40 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | POR, PWM, Voltage Detect, WDT |
| Width | 6 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 398
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 706.83 |
| 5 - 9 | ¥ 644.15 |
| 10 - 29 | ¥ 546.47 |
| 30 - 49 | ¥ 481.34 |
| 50 - 99 | ¥ 468.32 |
| 100 - 199 | ¥ 458.55 |
| 200 - 299 | ¥ 453.67 |
| 300 - | ¥ 452.04 |




