製品スペック
| Case/Package | LQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | R8C |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Frequency | 20 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, LIN, UART |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGNS (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Frequency | 20 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 64 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.2 V |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of I/Os | 41 |
| Number of Pins | 52 |
| Number of Programmable I/O | 41 |
| Number of SPI Channels | 0 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | POR, Voltage Detect, WDT |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 3 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 280
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 2,053.43 |
| 5 - 9 | ¥ 1,350.12 |
| 10 - 29 | ¥ 1,262.2 |
| 30 - 49 | ¥ 1,203.6 |
| 50 - 59 | ¥ 1,191.87 |
| 60 - 99 | ¥ 1,188.94 |
| 100 - 199 | ¥ 1,183.08 |
| 200 - | ¥ 1,178.69 |




