製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | R8C |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Frequency | 20 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, LIN, UART |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 2 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | LAST TIME BUY (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Frequency | 20 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 32 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of I/Os | 41 |
| Number of Pins | 48 |
| Number of Programmable I/O | 41 |
| Number of SPI Channels | 0 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | POR, Voltage Detect, WDT |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 2 kB |
| Width | 7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 280
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 35,101.1 |




