製品スペック
| Case/Package | LSSOP |
| China RoHS | Compliant |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 1 kB, 8 kB |
| Height | 1.45 mm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Frequency | 16 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Input Voltage | 2.4 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 20 |
| Part Group | RL78/G15 |
| Pitch | 650 µm |
| RAM Size | 1 kB |
| Part Series | RL78/G1x |
| Width | 4 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,125
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | ¥ 1,487.83 |
| 2,500 - | ¥ 1,484.62 |




