製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | EAR99 |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 4 kB, 128 kB |
| Frequency | 24 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, UART |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | LAST TIME BUY (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 24 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 128 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 42 |
| Number of Pins | 64 |
| Number of Programmable I/O | 49 |
| Number of Timers/Counters | 8 |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RL78/L13 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 500 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 8 kB |
| Part Series | RL78/L1x |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 100
出荷予定日:2026/06/04 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/04 当社出荷予定
MOQ:5
SPQ:5
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 5 - 49 | ¥ 1,772.58 |
| 50 - 249 | ¥ 1,683.4 |
| 250 - 499 | ¥ 1,623.94 |
| 500 - 2,499 | ¥ 1,612.05 |
| 2,500 - 4,999 | ¥ 1,603.13 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 1,598.67 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 1,595.99 |
| 20,000 - | ¥ 1,594.39 |





