製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 4 kB, 32 kB |
| Frequency | 24 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | I2C, UART |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Frequency | 24 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 64 |
| Part Group | RL78/L13 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 1.5 kB |
| Part Series | RL78/L1x |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,280
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 2,515.71 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 2,511.25 |
| 5,000 - | ¥ 2,507.68 |




