製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RL78 |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 1.6 mm |
| Interface | CAN, I2C, LIN, SPI, UART |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 128 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 5 |
| Number of Pins | 48 |
| Number of SPI Channels | 4 |
| Number of UART Channels | 3 |
| Part Group | RL78/F14 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 10 kB |
| Part Series | RL78/F1x |
| Width | 7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,882
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 1,364.86 |
| 5 - 9 | ¥ 661.55 |
| 10 - 29 | ¥ 573.63 |
| 30 - 49 | ¥ 515.02 |
| 50 - 59 | ¥ 503.3 |
| 60 - 99 | ¥ 500.37 |
| 100 - 199 | ¥ 494.51 |
| 200 - | ¥ 490.11 |




