製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Case/Package | LSSOP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 4 kB, 64 kB |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 1.4 mm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 64 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 23 |
| Number of Pins | 30 |
| Number of Timers/Counters | 12 |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RL78/I1A |
| Peripherals | DMA, I2C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 650 µm |
| RAM Size | 4 kB |
| Part Series | RL78/I1x |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 6.1 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 840
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 3,379.62 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 3,375.16 |
| 5,000 - | ¥ 3,371.59 |




