製品スペック
| Case/Package | LSSOP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 4 kB, 32 kB |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 1.4 mm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 32 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 23 |
| Number of Pins | 30 |
| Number of Timers/Counters | 12 |
| Oscillator Type | Internal |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Group | RL78/I1A |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 650 µm |
| RAM Size | 2 kB |
| Part Series | RL78/I1x |
| Width | 6.1 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 60,000
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 378.34 |
| 10 - 29 | ¥ 277.85 |
| 30 - 49 | ¥ 212.72 |
| 50 - 99 | ¥ 199.7 |
| 100 - 299 | ¥ 189.93 |
| 300 - 499 | ¥ 183.42 |
| 500 - 999 | ¥ 182.12 |
| 1,000 - | ¥ 181.14 |




