製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Part Family | RL78 |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 1.6 mm |
| Interface | I2C, LIN, UART, USART |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 192 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of I/Os | 82 |
| Number of Pins | 100 |
| Number of Programmable I/O | 82 |
| Number of Timers/Counters | 21 |
| Oscillator Type | Internal |
| Part Group | RL78/G14 |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Pitch | 500 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 20 kB |
| Part Series | RL78/G1x |
| Watchdog Timer | Yes |
| Width | 14 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 54
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:54
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 54 - | ¥ 20,748.61 |




