製品スペック
| Case/Package | LQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Data Bus Width | 16 b |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 8 kB, 192 kB |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 80 |
| Part Group | RL78/G14 |
| Pitch | 650 µm |
| RAM Size | 20 kB |
| Part Series | RL78/G1x |
| Width | 14 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 413
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:413
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 413 - 4,129 | ¥ 1,037.85 |
| 4,130 - | ¥ 1,035.9 |




