製品スペック
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Data Bus Width | 16 b |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 4 kB, 64 kB |
| Frequency | 32 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 64 |
| Part Group | RL78/G14 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 5.5 kB |
| Part Series | RL78/G1x |
| Width | 10 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 124
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 2,858.55 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 2,854.09 |
| 5,000 - | ¥ 2,850.52 |




