製品スペック
| Case/Package | LSSOP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | RL78 |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | EAR99 |
| Part Family | RL78 |
| Flash Memory Size | 16 kB |
| Frequency | 24 MHz |
| Height | 1.45 mm |
| Interface | I2C, SPI, UART |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Frequency | 24 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Min Input Voltage | 1.8 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 20 |
| Part Group | RL78/G12 |
| Pitch | 650 µm |
| RAM Size | 1 kB |
| Part Series | RL78/G1x |
| Width | 4 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 187
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:187
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 187 - 1,869 | ¥ 1,040.46 |
| 1,870 - 9,349 | ¥ 1,038.66 |
| 9,350 - 18,699 | ¥ 1,037.47 |
| 18,700 - | ¥ 1,036.16 |





