LTC2704CGW-16#PBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SSOP |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Integral Nonlinearity (INL) | 2 LSB |
| Interface | SPI, Serial |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 16.5 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 17.5 mA |
| Number of Bits | 16 |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Converters | 4 |
| Number of Pins | 44 |
| Output Type | Voltage |
| REACH SVHC | No |
| Resolution | 2 B |
| Schedule B | 8542390000 |
| Settling Time | 10 µs |
| Supply Type | Analog, Digital, Dual |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 380
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:50
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 50 - | ¥ 45,491.07 |




