LTC2656BCFE-H16#TRPBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | TSSOP |
| Integral Nonlinearity (INL) | 4 LSB |
| Interface | SPI, Serial |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bits | 16 |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Converters | 8 |
| Number of Pins | 20 |
| Output Type | Voltage |
| Packaging | Tape and Reel |
| Resolution | 2 B |
| Settling Time | 8.9 µs |
| Supply Type | Single |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 19
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 1 | ¥ 6,842.24 |
| 2 - 2 | ¥ 6,382.99 |
| 3 - 3 | ¥ 6,229.91 |
| 4 - 4 | ¥ 6,153.36 |
| 5 - 8 | ¥ 6,107.44 |
| 9 - 9 | ¥ 6,025.79 |
| 10 - 19 | ¥ 6,015.59 |
| 20 - | ¥ 5,969.66 |




