LTC2630ISC6-HZ8#TRMPBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SC |
| Height | 1 mm |
| Integral Nonlinearity (INL) | 0.5 LSB |
| Interface | SPI |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bits | 8 |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Converters | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Type | Voltage |
| Resolution | 1 B |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Settling Time | 3.2 µs |
| Supply Type | Single |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 6
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:6
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 6 - 59 | ¥ 2,455.75 |
| 60 - 299 | ¥ 2,396.29 |
| 300 - 599 | ¥ 2,336.84 |
| 600 - 2,999 | ¥ 2,324.94 |
| 3,000 - 5,999 | ¥ 2,321.97 |
| 6,000 - 11,999 | ¥ 2,316.03 |
| 12,000 - 23,999 | ¥ 2,311.57 |
| 24,000 - | ¥ 2,308.59 |





