LTC2630CSC6-HZ12#TRMPBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SC |
| Height | 1 mm |
| Integral Nonlinearity (INL) | 2 LSB |
| Interface | SPI |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bits | 12 |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Converters | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Type | Voltage |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resolution | 1.5 B |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Settling Time | 4.4 µs |
| Supply Type | Single |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 16
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:10
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 10 - 99 | ¥ 1,565.74 |
| 100 - 499 | ¥ 1,506.29 |
| 500 - 999 | ¥ 1,494.39 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 1,485.47 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 1,481.02 |
| 10,000 - 19,999 | ¥ 1,479.53 |
| 20,000 - | ¥ 1,477.45 |





