LTC2366ITS8#TRMPBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | TSOT |
| Integral Nonlinearity (INL) | 1 LSB |
| Interface | SPI, Serial |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 14.4 mW |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.35 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bits | 12 |
| Number of Converters | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Unipolar |
| Power Dissipation | 14.4 mW |
| REACH SVHC | No |
| Resolution | 1.5 B |
| Sampling Rate | 3 Msps |
| Supply Type | Single |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 45
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:6
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 6 - 29 | ¥ 1,973.46 |
| 30 - | ¥ 1,617.18 |




