LTC2236CUH#TRPBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Integral Nonlinearity (INL) | 0.5 LSB |
| Interface | Parallel |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Power Dissipation | 90 mW |
| Max Supply Voltage | 3.4 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bits | 10 |
| Number of Converters | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 32 |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Polarity | Bipolar |
| Power Dissipation | 90 mW |
| Resolution | 1.25 B |
| Sampling Rate | 25 Msps |
| Supply Type | Single |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,773
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 2,072.5 |
| 5 - 9 | ¥ 1,511.24 |
| 10 - 29 | ¥ 1,413.56 |
| 30 - 49 | ¥ 1,348.44 |
| 50 - 59 | ¥ 1,335.41 |
| 60 - 99 | ¥ 1,332.16 |
| 100 - 199 | ¥ 1,325.65 |
| 200 - | ¥ 1,320.76 |




