LTC2063HSC6#TRMPBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Bandwidth | 20 kHz |
| Height | 1 mm |
| Input Bias Current | 500 fA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 µV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Nominal Supply Current | 1.3 µA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Output Current per Channel | 13 mA |
| Packaging | Cut Tape |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000 |
| Voltage Gain | 140 dB |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,437
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:200
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 200 - 1,999 | ¥ 1,676.44 |
| 2,000 - | ¥ 1,672.42 |




