LTC2054HVHS5#TRPBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SOT-23-5 |
| Common Mode Rejection Ratio | 120 dB |
| Gain Bandwidth Product | 500 kHz |
| Input Bias Current | 3 pA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 nV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 11 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 500 kHz |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Operating Supply Current | 175 µA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 120 dB |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000 |
| Slew Rate | 0.5 V/µs |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 15
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:15
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 15 - 149 | ¥ 992.87 |
| 150 - 749 | ¥ 963.14 |
| 750 - 1,499 | ¥ 951.25 |
| 1,500 - 7,499 | ¥ 942.33 |
| 7,500 - 14,999 | ¥ 939.36 |
| 15,000 - 29,999 | ¥ 937.87 |
| 30,000 - 59,999 | ¥ 936.38 |
| 60,000 - | ¥ 935.19 |




