LTC2050HS6#TRMPBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SOT-23-6 |
| Common Mode Rejection Ratio | 120 dB |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Input Bias Current | 25 pA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 nV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Operating Supply Current | 800 µA |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 120 dB |
| Slew Rate | 2 V/µs |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 735
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 2,010.11 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 2,005.65 |
| 5,000 - | ¥ 2,002.09 |




