LTC1998CS6#TRMPBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | S |
| Height | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Manufacturer Package Identifier | S6-6-05-08-1636 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Number of Cells | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | SMD/SMT |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 324
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:29
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 29 - 114 | ¥ 405.32 |
| 115 - | ¥ 333.51 |




