LTC1992IMS8#PBF
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Bandwidth | 4 MHz |
| Case/Package | MSOP |
| Common Mode Rejection Ratio | 69 dB |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Gain Bandwidth Product | 3.2 MHz |
| Height | 860 µm |
| Input Bias Current | 250 pA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 250 µV |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 1.5 mA |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 700 µA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 500 MΩ |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|85 |
| Slew Rate | 1.5 V/µs |
| Voltage Gain | 80 dB |
| Width | 3 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,069
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - 999 | ¥ 2,453.37 |
| 1,000 - 4,999 | ¥ 2,448.91 |
| 5,000 - | ¥ 2,445.35 |




