製品スペック
| Contact Current Rating | 10 A |
| Contact Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Current Rating | 2.5 A |
| Differential Travel | 1.524 mm |
| Electrical Life | 300 kcycles |
| Height | 56 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 2.5 A |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 15 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Operating Force | 5 N |
| Operating Position | 37.0078 mm |
| Overtravel | 5.0038 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 4 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Sealable | IP67 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST |
| Voltage Rating (AC) | 120 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 100
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 3,080.29 |
| 10 - 49 | ¥ 2,485.71 |
| 50 - 99 | ¥ 2,366.79 |
| 100 - 499 | ¥ 2,277.6 |
| 500 - 999 | ¥ 2,218.14 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 2,206.25 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 2,197.33 |
| 4,000 - | ¥ 2,192.87 |





