製品スペック
| Contact Current Rating | 10 A |
| Contact Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Current Rating | 6 A |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Height | 74 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 14 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Operating Force | 9.41 N |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Sealable | IP67 |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST |
| Voltage Rating (AC) | 120 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 100
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 7,891.89 |
| 10 - 49 | ¥ 7,445.95 |
| 50 - 99 | ¥ 7,297.3 |
| 100 - 499 | ¥ 7,222.98 |
| 500 - 999 | ¥ 7,178.38 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 7,089.19 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 7,029.73 |
| 4,000 - | ¥ 7,017.84 |





