製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Differential Travel | 635 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Height | 7.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 200 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 500 kcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1 N |
| Operating Position | 14.9098 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 660.4 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP00, IP40 |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | Quick Connect |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 848 |
| 10 - 49 | ¥ 485.63 |
| 50 - 99 | ¥ 396.44 |
| 100 - 499 | ¥ 336.98 |
| 500 - 999 | ¥ 325.09 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 316.17 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 311.71 |
| 4,000 - | ¥ 310.22 |





