D3DC-2
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Connector Type | SMD/SMT |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Silver |
| Contact Resistance | 300 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Height | 22.5 mm |
| Life (Cycles) | 100 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 100 kcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Panel, Snap-In |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1 N |
| Operating Position | 6.7056 mm |
| Orientation | Straight |
| Ratings | IP00 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Connector |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 2 g |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 580 |
| 10 - 49 | ¥ 299.34 |
| 50 - 99 | ¥ 239.88 |
| 100 - 499 | ¥ 227.99 |
| 500 - 999 | ¥ 219.07 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 213.12 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 211.93 |
| 4,000 - | ¥ 211.04 |






