D3C-1220
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Actuator Length | 3.5 mm |
| Ambient Temperature Range High | 80 °C |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Silver |
| Contact Resistance | 50 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Electrical Life | 50 kcycles |
| Height | 9.9 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 50 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 50 kcycles |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Terminals | 3 |
| Operating Force | 390 mN |
| Operating Position | 3.5052 mm |
| Orientation | Straight |
| Ratings | IP00 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 5.6 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 181.6 |
| 10 - 49 | ¥ 154.99 |
| 50 - 99 | ¥ 83.64 |
| 100 - 499 | ¥ 74.72 |
| 500 - 999 | ¥ 68.78 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 67.59 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 66.69 |
| 4,000 - | ¥ 66.25 |






