製品スペック
| Approvals | UL |
| Contact Current Rating | 2 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 2 A |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 50 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw , Solder , Through Hole |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 600 mN |
| Operating Position | 10.668 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 762 µm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 496 |
| 10 - 49 | ¥ 268.9 |
| 50 - 99 | ¥ 209.44 |
| 100 - 499 | ¥ 197.55 |
| 500 - 999 | ¥ 188.63 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 182.69 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 181.5 |
| 4,000 - | ¥ 180.61 |





