製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 6.4 mm |
| Differential Travel | 609.6 µm |
| Height | 12.7 mm |
| Life (Cycles) | 200 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 5 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.77 N |
| Overtravel | 101.6 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP67 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 648 |
| 10 - 49 | ¥ 323.98 |
| 50 - 99 | ¥ 264.52 |
| 100 - 499 | ¥ 252.63 |
| 500 - 999 | ¥ 243.71 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 237.76 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 236.57 |
| 4,000 - | ¥ 235.68 |





