製品スペック
| Case/Package | 100 |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 6.4 mm |
| Differential Travel | 101.6 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Height | 10.1 mm |
| Introduction Date | 1998-06-30 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 5 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount, Panel, Screw, Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.77 N |
| Operating Position | 8.382 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 508 µm |
| Pretravel | 600 µm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Sealable | IP67 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 2 g |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 776 |
| 10 - 49 | ¥ 370.35 |
| 50 - 99 | ¥ 310.89 |
| 100 - 499 | ¥ 299 |
| 500 - 999 | ¥ 290.08 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 284.14 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 282.95 |
| 4,000 - | ¥ 282.06 |





