製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | 100 |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 8.2 mm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Height | 5.5 mm |
| Life (Cycles) | 200 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 500 kcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.5 N |
| Operating Position | 8.382 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 2.6924 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 700 mg |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 452 |
| 10 - 49 | ¥ 252.96 |
| 50 - 99 | ¥ 193.5 |
| 100 - 499 | ¥ 181.61 |
| 500 - 999 | ¥ 172.69 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 166.75 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 165.56 |
| 4,000 - | ¥ 164.66 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
14:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:206
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st62390725





