製品スペック
| Contact Current Rating | 50 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 2.7 mm |
| Differential Travel | 685.8 µm |
| Electrical Life | 10 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 50 mA |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 30 kcycles |
| Min Operating Temperature | -15 °C |
| Mount | Panel, Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 390 mN |
| Operating Position | 7.112 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 279.4 µm |
| Pretravel | 2.1082 mm |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 300 mg |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 528 |
| 10 - 49 | ¥ 280.5 |
| 50 - 99 | ¥ 221.04 |
| 100 - 499 | ¥ 209.15 |
| 500 - 999 | ¥ 200.23 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 194.28 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 193.09 |
| 4,000 - | ¥ 192.2 |





