製品スペック
| Contact Material | Silver |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 500 mA |
| Differential Travel | 101.6 µm |
| Electrical Life | 10 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 30 kcycles |
| Min Operating Temperature | -15 °C |
| Mount | Panel, Screw, Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.18 N |
| Operating Position | 5.6896 mm |
| Orientation | Right Angle |
| Overtravel | 101.6 µm |
| Pretravel | 381 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 300 mg |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/09/30 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/09/30 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 460 |
| 10 - 49 | ¥ 255.86 |
| 50 - 99 | ¥ 196.4 |
| 100 - 499 | ¥ 184.51 |
| 500 - 999 | ¥ 175.59 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 169.64 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 168.46 |
| 4,000 - | ¥ 167.56 |





