製品スペック
| Case/Package | 125 |
| Contact Current Rating | 500 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 18.2 mm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Orientation | Straight |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|85 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Quick Connect |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 10 g |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 1,980.29 |
| 10 - 49 | ¥ 1,266.79 |
| 50 - 99 | ¥ 1,177.6 |
| 100 - 499 | ¥ 1,118.14 |
| 500 - 999 | ¥ 1,106.25 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 1,097.33 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 1,092.87 |
| 4,000 - | ¥ 1,091.38 |





