製品スペック
| Contact Current Rating | 1 mA |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 1 mA |
| Differential Travel | 127 µm |
| Electrical Life | 5 Mcycles |
| Introduction Date | 2014-01-31 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 6 V |
| Mechanical Life | 5 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.2 N |
| Operating Position | 3.2004 mm |
| Overtravel | 101.6 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Yes |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | SMD/SMT |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 6 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 404 |
| 10 - 49 | ¥ 235.57 |
| 50 - 99 | ¥ 176.11 |
| 100 - 499 | ¥ 164.22 |
| 500 - 999 | ¥ 155.3 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 149.35 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 148.17 |
| 4,000 - | ¥ 147.27 |





