製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | 125 |
| Connector Type | Wire |
| Contact Current Rating | 2 A |
| Contact Material | Gold |
| Contact Resistance | 150 mΩ |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 8.3 mm |
| Differential Travel | 254 µm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Height | 6.8 mm |
| Life (Cycles) | 100 kcycles |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 42 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Wire |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 750 mN |
| Operating Position | 6.35 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.397 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | Wire Leads |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Weight | 700 mg |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 760 |
| 10 - 49 | ¥ 364.56 |
| 50 - 99 | ¥ 305.1 |
| 100 - 499 | ¥ 293.2 |
| 500 - 999 | ¥ 284.29 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 278.34 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 277.15 |
| 4,000 - | ¥ 276.26 |





