D2HW-A201D
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Contact Current Rating | 2 A |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 5.3 mm |
| Differential Travel | 254 µm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Height | 6.5 mm |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 2.5 mm |
| Life (Cycles) | 100 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 750 mN |
| Operating Position | 10.3886 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.397 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP50, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Sealable | IP50 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Weight | 700 mg |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 97
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:28
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 28 - | ¥ 417.84 |




