製品スペック
| Contact Current Rating | 1 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 1 A |
| Differential Travel | 1.016 mm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 300 kcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Brackets , Chassis Mount , Screw , Surface Mount , Wire |
| Number of Poles | 1 |
| Operating Force | 2.45 N |
| Operating Position | 11.5062 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.016 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Wire |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 10.4 g |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 1,212 |
| 10 - 49 | ¥ 617.51 |
| 50 - 99 | ¥ 528.32 |
| 100 - 499 | ¥ 468.86 |
| 500 - 999 | ¥ 456.97 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 448.05 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 443.59 |
| 4,000 - | ¥ 442.11 |





