製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 70 °C |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Silver |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Differential Travel | 508 µm |
| Electrical Life | 10 kcycles |
| Height | 5.95 mm |
| Life (Cycles) | 10 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 6 V |
| Mechanical Life | 100 kcycles |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 250 mN |
| Operating Position | 8.3312 mm |
| Overtravel | 558.8 µm |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 6 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 279.2 |
| 10 - 49 | ¥ 190.35 |
| 50 - 99 | ¥ 119 |
| 100 - 499 | ¥ 110.08 |
| 500 - 999 | ¥ 104.14 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 102.95 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 102.06 |
| 4,000 - | ¥ 101.61 |





