製品スペック
| Case/Package | 125 |
| Connector Type | Straight |
| Contact Current Rating | 2 A |
| Contact Material | Gold, Silver |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Current Rating | 2 A |
| Differential Travel | 508 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 300 kcycles |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Mount | Chassis Mount, Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 650 mN |
| Operating Position | 11.303 mm |
| Overtravel | 508 µm |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 640 |
| 10 - 49 | ¥ 321.08 |
| 50 - 99 | ¥ 261.62 |
| 100 - 499 | ¥ 249.73 |
| 500 - 999 | ¥ 240.81 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 234.86 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 233.67 |
| 4,000 - | ¥ 232.78 |





