製品スペック
| Case/Package | 125 |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 1 A |
| Differential Travel | 127 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 65 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 740 mN |
| Operating Position | 5.5118 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 254 µm |
| Pretravel | 508 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 500 mg |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 284 |
| 10 - 49 | ¥ 192.09 |
| 50 - 99 | ¥ 120.74 |
| 100 - 499 | ¥ 111.82 |
| 500 - 999 | ¥ 105.88 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 104.69 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 103.8 |
| 4,000 - | ¥ 103.35 |





